Atrakcje Karpacza

W znanym wszystkim Karpaczu wycieczka na Śnieżkę obowiązkowa (1602 m n.p.m.). Liczne szlaki turystyczne zaprowadzą nas do tak malowniczych miejsc jak schroniska „Samotnia” czy „Łomniczka”. Warto zaliczyć wyciągi kanapowe „Winterpol” oraz „Pod Wangiem”. Można wsiąść całą rodziną i skrócić sobie drogę w góry.

Po drodze między innymi na Śnieżkę, na zboczu Czarnej Góry (885 m n.p.m.), znajduje się zabytkowy kościół Wang zbudowany na przełomie XII i XIII w. w południowej Norwegii, w miejscowości Vang. Dzięki zabiegom hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca, wiosną 1842 roku przeniesiono kościółek w Karkonosze, aby mógł służyć ewangelikom mieszkającym w Karpaczu i okolicach. To miejsce warte odwiedzenia.

Karpacz to również piękne i malownicze wodospady – Zapora na Łomnicy i tak zwany Dziki Wodospad. Nie sposób ominąć skoczni narciarskiej „Orlinek” z rekordem Adama Małysza, Parku Bajek i Muzeum Zabawek, Karkonoskich Tajemnic w podziemiach czy Młynka Miłości. Koniecznie trzeba zaliczyć letni tor saneczkowy „Kolorowa” położony w samym sercu miasta, gdzie zabawa i prędkość gwarantowane.

Dzieciom spodoba się również Muzeum techniki i budowli z klocków Lego, Bajkowa Chata oraz Interaktywna wystawa klocków Lego. Karpacz oferuje im mnóstwo placów zabaw, lodowiska, baseny, snowtubing zimą i summertubing latem. Narciarzy ucieszą liczne stoki i wyciągi, rowerzystów trasy rowerowe, a piechurów szlaki turystyczne. Miejscowe biura podróży oferują bardzo ciekawe wycieczki jednodniowe z przewodnikami sudeckimi, zarówno autokarowe jak i piesze, które pozwalają zwiedzić cały region Karkonoszy. Karpacz to bardzo atrakcyjna miejscowość, w której zawsze dzieje się coś ciekawego.