CIEPLICE

​Jelenia Góra to przede wszystkim Plac Ratuszowy i malowniczy deptak. To tu znajdziemy znaną Bramę Wojanowską z Kaplicą św. Anny i efektowne kamieniczki. To jedno z najlepiej zachowanych ‘starych miast’ Dolnego Śląska.Budynek Ratusza i „siedmiu domów”, fontanna z Neptunem i okoliczne pozostałości murów obronnych tworzą wspaniały klimat w sercu miasta. Koniecznie trzeba się udać na Wzgórze Krzywoustego z wieżą widokową, wejść na Wieżę Zamkową czy przespacerować do przepięknie położonego schroniska „Perła Zachodu”.

Cieplice to znana zdrojowa dzielnica Jeleniej Góry. Warto spróbować cieplickich wód w uzdrowisku, które korzystnie wpływają na zdrowie. Zaś Termy Cieplickie to nowoczesny kompleks basenów i SPA. Dzięki wielu atrakcjom zarówno entuzjaści sportu, zabawy i wypoczynku będą zadowoleni.

Nie bez powodu Kotlina Jeleniogórska nazwana została Doliną Pałaców i Ogrodów. Zarówno te w Łomnicy czy Wojanowie warte są zobaczenia, a jeśli ktoś woli w miniaturze i w jednym miejscu to musi wybrać się do Kowar, do Muzeum Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Z Jeleniej Góry prowadzą w góry liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe. Odbywa się tu mnóstwo zlotów i corocznych festiwali.
Karkonosze z Kotliną Jeleniogórską są niezwykłą atrakcją turystyczną.