SZKLARSKA PORĘBA

Szklarska Poręba znana jest jako centrum sportów zimowych i letnich w Sudetach. Malowniczo położona miejscowość w Karkonoszach słynie z ciekawych miejsc, zadziwiających kształtami skał, wodospadów, atrakcyjnych szlaków turystycznych i mnóstwa innych atrakcji.

Punktem koniecznym wszystkich wycieczek jest Wodospad Szklarki i Wodospad Kamieńczyka oraz Krucze Skały. Niezliczone miejsca do wspinaczki skałkowej i parki linowe znajdujące się w Szklarskiej Porębie ucieszą wielu amatorów tego sportu. Dla prawdziwych turystów wyzwaniem będzie chodzenie po górach. Szlaki prowadzą stąd na Szrenicę (1362 m n.p.m.), dalej na Łabski Szczyt, Śnieżne Kotły, a potem na Śnieżkę (1602 m n.p.m.), najwyższy szczyt Karkonoszy. Ich mnogość pozwala na wybranie najciekawszej trasy.
Warto udać się na Złoty Widok i zobaczyć najpiękniejszą panoramę Karkonoszy. Ciekawa i bardzo znana konstrukcja skalna Chybotek czy Krzywe Baszty również stanowią nie lada atrakcję turystyczną. Zapewne każdy kierowca słyszał o Zakręcie Śmierci, który trzeba koniecznie przejechać.

Nie sposób pominąć Rodzinnego Parku Rozrywki czy Dinoparku - zapewniają one atrakcje całej rodzinie. Huta Szkła z pokazem wytopu szkła będzie również ciekawym punktem wypraw. Trasy narciarskie dla biegaczy w Jakuszycach, sztucznie naśnieżane nartostrady w Szklarskiej Porębie to znane wszystkim centra sportów zimowych. Latem zaś warto pojeździć na sankach na Alpine Coaster, wybrać się na rowerową wycieczkę czy odwiedzić jedno z muzeów: Muzeum Mineralogiczne, Muzeum Energetyki czy Chatę Walońską.
Pobliski Harrachov również wart jest odwiedzenia. Słynne skocznie narciarskie to tylko jeden z koniecznych punktów wycieczki. Jest tu mnóstwo atrakcji dla wszystkich – wodospady, parki linowe, groty solne, liczne centra sportowe, w tym baseny, pole golfowe, korty tenisowe, sala do squash`a, kręgielnia, lodowisko oraz liczne trasy narciarskie.